Bişektomi

Bişektomi

Hollywood yıldızların sahip oldukları ters üçgen şeklinde ki yüz yapılarına sahip olmanın sırrı olan yanak estetiğine bişektomi denmektedir. Bu görüntünün oluşturulması için yanağın gerekli bölgelerinden yağ alınmaktadır. Bu operasyon sayesinde yanak bölgenizde bulunan ve sizi rahatsız eden fazla yağ alınarak yüzünüzün şeklinin ortaya çıkması sağlanır. Elmacık kemiklerini de belirginleştirdiği için yüze üçgen bir görünüm sağlayacaktır. Bu yağların yanaktan alınmasında hastada her hangi bir probleme sebep olmamaktadır. Diyet ya da spor sayesinde vücudunuz da bulunan fazla kilolarınızı atabilirsiniz fakat yanak bölgenizde bulunan yağlar için diyet veya sporla giderilmesi mümkün olmayabilir.
Bu operasyonu tercih eden hastalarda çok zayıf bile olsalar yanaklarında yağ dokusu birikimi oluşmakta ve bu da yüzde orantısız bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu görüntünün giderilmesinde kullanılan en etkili yöntem ise bişektomi yöntemidir. Bu durumlarda başvurulan çözüm yolu yine bişektomi olmaktadır.
Bişektomi operasyonu nasıl gerçekleştirilir?
Yanak estetiği yüzdeki kontur görünümünü belirginleştirmek isteyen hastaların istediği bir ameliyattır. Bu konturun belirgin olması yüze alımlılık katarak genç bir görünüm sağlar. bişektomi ameliyatında, ağız içerisinden ufak bir kesi açılarak o bölgede bulunan fazla yağ dokusunun %40 a yakın bir kısmının alınmasıdır. Kesinin ağız içerisinden yapılmasıyla dışarıdan bir iz bırakmayarak sizi rahatsız etmeyecektir.
Operasyonun gerçekleştirilmesi için hastanın 18 yaşını geçmesi gerekir. Ergenlik nedeniyle yüz hattının yerine oturduktan sonra yapılması uygundur.
Operasyona girmeden önce hasta kan sulandırıcı besinlerden ve ilaçlardan uzaklaştırılmalıdır. Lokal anestezi ya da genel anestezi kullanılarak ağız içinden küçük bir kesi açılarak yanağa ulaşılır ve yağlar alınır. Ağız içerisinden atılan dikişler eriyebilin dikiş olduğundan alınmasına gerek yoktur. 1-2 tane dikiş konularak kapatılır.
Yapılan işlemin sonucu yanak bölgenizde hafif ödem oluşabilir. Oluşan ödem 1 hafta içerisinde geçmektedir. Yağların alınması için ağız içerisinden ufak bir kesi yapıldığından beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. İlk bir hafta sıvı gıdaların tüketilmesi önerilir. (süt, su, meyve suyu vb.) Daha sonra hasta yumuşak gıdalara geçerek çorba, yumurta makarna gibi yiyecekleri rahatlıkla yiyebilir.

DutchEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish
HEMEN ARAYIN
WhatsApp WhatsApp Randevu