Browlift

Browlift

Kaş yapısındaki düşüklük genetik sebeplerle olabileceği gibi yaşlanmanın getirdiği etmenlerden birisi de olabilmektedir. Sık kilo alıp vermek ise cildi gevşetmekte kaşlarda sarkmalara sebep olabilmektedir. Kaş sarkmalarına sebep olan diğer etmenler arasın da ise geçirilen yüz felçleri ya da ameliyatlar bulunmaktadır. Kaşların düşmesi ise yüzde ki manada büyük değişikliklere yol açmaktadır. Sarkmış kaşlar yüze yorgun ya da üzgün anlamlar verebilmektedir.
Bu gibi sebepler ile kaş düşüklüğü yaşayan insanların sorunlarına çözüm olabilecek tedavi ise estetik cerrahisinde browlift olarak adlandırılan kaş kaldırma işlemleridir. Bu işlemler kaş kenarlarında oluşan sarkmalarda tek başına kullanılırken kaşın tamamında oluşan sarkmalarda ise şakak gerdirme, göz kapağı estetiği ya da alın gerdirme operasyonlarıyla birlikte uygulanmaktadır.
Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında hastaların memnuniyetlerinden biri ise şakak bölgesinin gergin durarak alımlı bir görünüm vermesidir. Bazı hastalarda göz kapağı düşüklüğü veya torbalanması gibi sorunlar görülmektedir. Kaş kaldırma ameliyatı tek başına bu sorunu gidermeyebilir. Browlift ile birlikte göz kapağı torbalanmasını gidererek göz kapalarının alınmasıyla daha güzel sonuçlar elde edilir.
Kaş kaldırma (browlift) ameliyatı, genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyondur.
Browlift ameliyatı nasıl yapılır?
Kaş kaldırma ameliyatı, şakak bölgesinde saçlı deri içerisinden açılan küçük kesi ile gerçekleştirilen bir operasyondur. Kaş uç kısımlarından cerrahi ipler ile kaldırılarak şakak bölgesinde sabitlenir. İkinci bir seçenek olan blefaroplasti ameliyatı ile birlikte yapıldığında şakak bölgesinde kesi yapılmadan göz kapağı için açılan kesiden kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Şakak bölgesinde açılan kesi ise saçlı deri içerisinde kaldığı için dışarıdan herhangi bir iz olmaz, bu sayede estetik görünüm bozulmaz.
Ameliyat sonrası, hastanın göz çevresinde nadiren morluk, ödem ve hassasiyet görülebilir. Fakat en geç 1 hafta içerisinde geçmektedir. Kaş kaldırma ameliyatı kalıcı bir ameliyat olsa da yaşlanmaya bağlı olarak ilerleyen zaman içerisinde kaş yer çekiminin etkisiyle düşebilir.

DutchEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish
HEMEN ARAYIN
WhatsApp WhatsApp Randevu