Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çene; cinsiyet fark etmeksizin bütün insanlarda yüz hatlarını belirlemesi nedeni ile temel fonksiyondadır. Estetik açıdan çene yüzün imajını konumlandıran bir imajdadır. Yüz hatlarında standart olarak konulan oran çenenin konumuna göre farklılık göstermektedir.
Çok ileri ve de geri ya da kısa ve uzunluğu bu denklemi bozmaktadır. Bunu gidermenin en basit yönetimi merkezimizde uygulamakta olduğumuz çene dolgusu yöntemidir.
Bazı hastaların çene yapısına göre çene dolgusu veya çene protezi uygulamasının hangisinin tercih edileceği muayene sırasında belirlenmektedir. Hastanın çene yapısnın fazla geride olması durumunda çene dolgusu yetersiz kalabilir. Çene protezi ameliyatı yapılırak çene ucu öne çıkarılabilir.
Çenede Hangi Değişimleri Sağlamaktadır?
Bu dolgu neticesinde çenede; yüzdeki orantısal sıkıntı giderilmekte, çene hattında belirginleşme sağlanmakta, çenenin uç kısmı ve hattı da ön tarafa doğru uzatılmaktadır.
Bunun yanında insanda negatif etkiye neden olan; asimetriler, çene eşitsizlikleri, çene ucu belirginsizliği bu tedavi neticesinde giderilmektedir. Çene anomalilileri içerisinde sık görülen çene ucunun normalden küçük ve geride olmasıdır. Mikrogeni olarak adlandırılan bu rahatsızlık merkezimizde kısa sürede tedavi edilmektedir.
Çene ucu dolgusu ile yüz hatlarında çekici bir görünüm oluşmakla beraber yüzü daha uzun ve ince bir görünüm oluşturur. Çukur görünüm de olan çene yapısını doldurmak için tercih edilen bir yöntemdir. Ayrıca Jawline dolgusuna bir destektir.

DutchEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish
HEMEN ARAYIN
WhatsApp WhatsApp Randevu