Çene Ucu Estetiği

Çene Ucu Estetiği
İnsanın yüz hatları bütünlük arz etmekte ve tam bir kombinasyonda olmalıdır. Bu maksatla çene ucu profil bazda diğerleri ile ahenkli olmalıdır. Merkezimizde profilasti uygulaması ile çene ucu estetiği genelde burun estetiği ile kombinlenmektedir. Bu uygulama normal hastalara uygulanmakta ve çok başarılı ve etkin sonuçlar alınmaktadır. Basit ve bir o kadar da kolay bir işlemdir.
Operasyona başlamadan önce beklentileri ve istekleri tam anlamı ile dikkate alınmakta; ve yandan çizilen öncesi ve sonrası profiller hastaya gösterilerek teveccühüne sunulmaktadır.
Çene operasyonu kimlere uygundur?
Çene implantı yüz çevresine uygun simetriği düzeltmek için ve çene yapısını ön plana çıkartıp çeneye şekil vermek için yapılır. Çene protezinin yapılması için diş ve kemik yapısının tamamlanmış olması gerekir. Protez çene kemiğinin üzerine yerleştirilir. Protezlerin boyutları vardır çeneye ve yüz yapısına uygun olan implant seçilerek yerleştirilir.
Çene estetiği ameliyatsız yapılabilir mi?
Bazı hastaların çene yapıs fazla geride olmayarak dolgu ile çene ucu öne çıkarılabilir. Küçük bir uygulama olarak 10 dakika süren bir işlemdir.
Bazı hastaların çok zayıf ve normal olmayan bir çene yapısı vardır. Bu tarz çene yapısına sahip hastalarda çene kemiğinin ilerletilmesi daha başarılıdır. Çene kemiğinin ilerletilmesi zor olan bir operasyondur. Çoğu çene yapısı protezle rahatlıkla düzeltilebilir. Çene kemiğinin ilerletilmesi nadir gözüken operasyondur.
Hastanın Hazırlanma Safhası?
Hastalarda türev ilaçları bir hafta önceden kesmesi, sigara kullanımına bir süre ara vermesi, 6 saat kadar bir şey yenmemesi ve içilmemesi, saç jölesi kullanmamasını istemekteyiz.
Çene protezi operasyonu için kullanılan yöntemler ise;
Çene protezi ameliyatında hasta ve doktorun anlaşmasına bağlı genel yada lokal anestezi altında ameliyatın nasıl olacağı belirlenir. Protezin çene içerisine yerleştirilmesi için kesi açılması gerekir. Bu kesi bölgesi cilt, alt çene kemiği ya da ağız içerisinden kesi yapılır. 30-40dk süren bir ameliyattır. Ameliyat sonrası çeneye bant konulmaz.
Çene implantı konulduktan sonra hasta bir gün hastanede istirahat ederek ertesi gün taburcu olabilir. Ameliyat sonrası çene bölgesinde hafif uyuşukluk olabilir. Bu durum bir gün sonra düzelecektir. Çenede ağrı ve şişlik olması normaldir. Bu durum için antibiyotik ve ağrı kesiciler kullanılıp engellenir. 1 ay kadar sizi zorlayacak aktivitelerin yapılmaması gerekir. Ameliyat sonrası dikiş izi çene altından yapılmışsa eğer gözükmeyecek kadar küçük ve belirsiz olur. Operasyon yapıldıktan sonra hasta nihayete ermekte ve normal yaşamına 3 gün istirahat ettikten sonra dönmektedir.

DutchEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish
HEMEN ARAYIN
WhatsApp WhatsApp Randevu