Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

İnsanın en özel organlarından birisi de ağız; ve ona şekil veren dudaklardır. Ağız aynı zamanda sindirimin başlangıcıdır. Dudaklar zaman içerisinde zaman ve yaş gibi faktörlere bağlı olarak incelme, sarkma, eski sağlıklı ve dinç görünümünü yani formunu kaybetmektedir.
Bu rahatsızlıkların tedavisi için kliniğimizde dudak dolgusu yapılmaktadır. Bu dolgu ile hastalarda dolgun ve sağlıklı ve nemli bir görünümün yanında belirgin şekilde dudak kontürü yaratılmaktadır.
Kliniğimizde hyalüronik asit bazlı dolgular kullanılmaktadır. Hyalüronik asid kendı dudak dokumuzda da bulunmaktadır. Hyalüronik asid sudan gelen doğal bir asittir bu yüzden doğalbir , genç ve sağlıklı görünüm için bu dolguları kullanmaktayız.
Bazı hastaların dudak yapısı ince olmakla beraber içe dönüktür. Bu gibi durumlarda dudak dolgunlaştırılarak dudağın dışa doğru dönmesi sağlanır. Ayrıca dudak yapısında asimetri görünen kişilerde şekil bozukluğu düzeltilerek kontur tedavisi yapılır bu sayede dudak şekillendirilerek belirginleştirilir.
Nasıl Yapılmaktadır?
Kliniğimizde cerrahi müdahaleden yaklaşık 10-15 dakika gibi kısa sürede lokal anestezi yapılmaktadır. Akabinde çok ince uçlu iğneler yardımıyla dolgu maddesi enjeksiyonu ilgili bölgeye yapılmaktadır. Genel bazda işlem azami 30 dakika içerisinde tamamlanmakta ve hasta normal yaşamına geri dönmektedir. Tam ve kesin netice elde edilmesi için iki saatlik sürede yeme ve içme olmamalıdır. Sonuçları anında görülmekte ve canlı ve nezih görünümü ile hastaya yeni ve güzel bir görünüm vermektedir.
Dudak dolgusu işlemi sonrası: Dolgu işlemi uygulandıktan sonra morluk ve ödem gibi durumlar görünebilmektedir. Korkulacak bir durum değildir bunun nedeni iğne girişi olmasıdır ve 3 gün içerisinde bu fazla şişlik ve morluk düzelir. Her hastada görünen bir durum değildir.
Kullanım süresi: Dudak dolgusunun kalıcılığı 9-12 ay arasında değişmektedir. Fakat dolgunun birkaç sefer yapılmasının ardından dudakta bir miktar kalıcılığı devam eder.
Dudak dolgusu kimlere uygulanmaz?
Hamilere ve emziren annelere dolgu yapılması önerilmemektedir.
Uygulama alanında pıhtılaşma bozukluğu olan kişilerde kanamanın fazla oluşabileceğinden dolgu önerilmez.

DutchEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish
HEMEN ARAYIN
WhatsApp WhatsApp Randevu