Dudak Estetiği

Dudak Estetiği

Yüz bölgesi insanların kişiliğini belli eden ve ifadelerinin gösterilmesini sağlayan vücudumuzda ki önemli bölgelerdendir. Yüz ifadesi bir kişide çok önemlidir. Göz, ağız, burun, dudak, kaş ve çene, yanaklardan oluşan bu bölgede ağız kısmının en önemli bölümü de dudaklardır.
Dudak Estetiği
Dudakların durumu ağız ve burun ile bağlantılı olduğu için bu kısımlarla olan ilişkisine bakılmalıdır. Bu ilişki dudak estetiği için önemlidir. Dudak estetiği operasyonlarında ilk önce detaylı bir şekilde bu kısımlar analiz edilir.
Dudak estetiği olmak isteyen kişilere bunun nedeni sorulur. Görüntü, dudaklarda yaşlanma veya herhangi deforme durumlarına göre estetik işlemler önerilir. İncelemeden sonra dolgunluk, herhangi bir yamukluk durumları veya rahatsız edici belirgin çizgilerin yok edilmesi sağlanır.
Dudakların sınırları ve ne kadar hacim nasıl bir görüntü istendiği kontrol edilerek üst ve alt dudaktaki dolgun olmayan kısımlar ve asimetriler tespit edilir. Uygulamanın yapılacağı bölge temizlenip uyuşturulması için krem ya da lokal anestezi uygulanarak işleme başlanılır. Dudaklara dolgunluk ve hacmin kazandırılması için dolgu enjeksiyonu yapılır. Doğal görünümü kaybetmemek için dudak şeklinin dışına çıkılmadan estetik orantıya dikkat edilir. Dudak dolgusunda önemli işlemlerden birisi masajdır. Dolgu işlemi yapıldıktan sonra dudağa masaj yapılarak şekli oluşturulur.
Dudak dolgusunda kullanılan hyaluronik asidin yan etkisi yoktur. FDA tarafından onaylanmış bir üründür. Bazen iğnenin girdiği yerlerde kızarma ve morarma meydana gelebilir fakat birkaç gün içerisinde iyileşir. Dudak dolgusu 15 dk süren bir işlem olup günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.
Dudakta bulunan asimetri dudak dolgusu sayesinde düzeliyor ; Bazı kişilerin dudakları orantısızdır. Özellikle sigara içenlerde bu orantısızlık fazladır. Uygulamaya başlamadan önce dudağın simetrik olmayan yerlerinin belirlenmesi gerekir. Daha sonra ince olan kısmın doldurulmasıyla simetrisizlik giderilir. Yalnız ince olan kısma birkaç seansla birlikte dolgun görünüm kazandırılır.
Dudak dolgusu ile asimetrinin düzeltilmesi dolgu işlemi ile yapılıyorsa; Hamilere ve emziren annelere dolgu yapılması önerilmemektedir. Uygulama alanında pıhtılaşma bozukluğu olan kişilerde kanamanın fazla oluşabileceğinden dolgu önerilmez. Dudakta uçuk veya yara gibi durumlarda da yapılmamaktadır.
2 saat boyunca kozmetik ürünler kullanmamanız gerekir. Daha sonra istediğiniz gibi kullanabilirsiniz
3 gün boyunca sauna, hamam, solaryum gibi yerlere gitmemelisiniz.

DutchEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish
HEMEN ARAYIN
WhatsApp WhatsApp Randevu