Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı

Güzellikte ön plana çıkan bir unsurda yüz şeklidir. Yüzdeki üçgen şekli estetik olarak ilk dikkati çeken ve çekici olan kısımdır. Yüze şekil vermenin bir yolu da yanakların değişimiyle olabilmektedir. Dolgun yanaklar yüzde yuvarlak hatlara ve tombul bir görünüme sebep olmaktadır. Burada uygulanacak şekillendirme sayesinde yuvarlak hatlar değiştirilip daha ince uzun üçgen bir yüz elde etmektir.
Nasıl Uygulanır?
Lokal yada genel anestezi ile hastanın kendi tercihine göre uygulanan bir işlemdir. Ortalama 45-50 dakıka sürer ve işlem sırasında hasta hiçbir şekilde acı hissetmez. Yanaktaki fazla yağ dokusunun alınması sayesinde hollywood yanağı olarak bilinen üçgenlik sağlanmaktadır. Ağız içinden girilerek bir santim kadar kesi açılarak enjektör sayesinde yağ dokusu alınarak yapılır. Ağrı, acı gibi durumlar oluşturmaz. Elmacık kemiklerinin daha belirgin hale gelmesi kişiye daha çekici bir görünüm kazandırmaktadır. Operasyonun başarı oranı yüksektir.
Ameliyat sonrası;
Operasyon gerçekleştikten sonra hasta işlemin yapıldığı gün ödem ve morarma olmaması için buz kompresi yapmalıdır. Herkeste şişlik ve morarma görülmese bile hastaların bazılarında görülebilmektedir bu durum ortalama üç gün sürer. Hasta ilk üç gün sıvı beslenir ve her yemekten sonra hastalara özel olarak reçete ettiğimiz gargaralarını kullanmalıdır sebebi ise ağız içi mukozası mikrop kapmadan iyileşmesi içindir. İşlem yapılan hasta ağız içindeki yaralar iyileşene kadar sigara ve alkol kullanmamalıdır.
İşlem sonrasında yanağın arzu edilen üçgen görüntüsü ortalama olarak 3 ile 4 hafta içerisinde görünmeye başlamaktadır. En iyi hale ise 6 ayda kavuşulur.

DutchEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish
HEMEN ARAYIN
WhatsApp WhatsApp Randevu