Lip Lift

Lip Lift

Son dönemlerde adından sıklıkla bahsedilen estetik müdahalelerden birisi olan dudak kaldırma işlemleri, estetik cerrahisinde bilinen adıyla lip lift rekonstrüktif cerrahi alından birisidir. Uygulama tekniği olarak ise flep tekniği kullanılmaktadır.
Dudak dolgusu ile dudak kaldırma işlemleri arasında ki en temel fark ise dudak dolgusu uygulanan bölgeyi desteklerden dudak kaldırma işlemi ise dudaklarda ki pembe kısmın belirginleştirilmesini sağlamaktır. Dudaklarda ki bu pembe kıskımın belirgin olması ise kişilerde ki çekiciliği arttırması için önemlidir.
Diğer uygulama alanları ise yüz felci geçiren insanlarda görülen ağızın yan kısımlarının aşağı doğru sarkma sorunun giderilmesi ve yüz germe ameliyatlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Diğer bir kullanım amacı ise dudak kanserleri sonrasında kaybedilen dudak dokularının onarılması amacı ile kullanılmasıdır.
Dudak burun mesafesi kısaltma işlemi olan lplift; Dudakların iç kısmı (kırmızı kısım) az gözüktüğünde üst dudak yukarı doğru çıkarılarak dudak-burun mesafesi uzamış gözükür. Kadınların üst dudaklarının ince olması durumunda rujlarını taşırarak sürme gereğinde bulunurlar. Bu duruma liplift ameliyatı bir çözümdür. Yine dudağa aşırı dolgu yaparak dudakları belirginleştirmeye çalışmak geçici ve problemi çözmeyecek olan durumdur bazı hastaların dudak yapısı fazla ince olduğundan dolgu yapılması da pek fark ettirmeyebilir. Burun dudak mesafesini kısaltarak dudağın görünmeyen kırmızı kısmını öne taşıyan dudak kaldırma ameliyatı (lip lifting) bu durumda gerekli olan operasyondur.

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi lip lift ameliyatından sonra da ilk bir kaç gün ödem oluşabilir. Ameliyattan sonra birkaç gün içerisinde oluşan şişlikler geçer. Dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Ancak bazen kanama gibi durumlarla karşılaşılabilir fakat korkulacak bir durum değildir. Sadece sızıntılar oluşabilir. Birkaç gün içerisinde günlük hayata dönüş yapılabilir.

DutchEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish
HEMEN ARAYIN
WhatsApp WhatsApp Randevu