Yüz Germe

Yüz Germe
Hastalarda özellikle 50 yaş sonrasında gözlemlenen cilt sarkmalarının tedavisinde cerrahi dışında işlemlerin kullanılması etkili sonuçlar doğurmamaktadır. Bu aşamadan sonra daha genç bir görünüme sahip olmak isteyenlerin seçeceği yöntem ise yüz germe olmalıdır.
Yaş ve zaman nedeniyle çene hattı belirginliği kaybederek kolojen kaybıyla boyun cildi daha gevşek ve sarkık bir duruma gelir. Elmacık kemiklerindeki dolgun görünüm yaşlanmaya bağlı olarak azalır ve sarkar. Yüzümüzde çöküntüler ve derin çizgiler oluşur. Gülümsediğimizde ağız köşelerinin yanlarında oluşan nazolabial oluklar daha derin hale gelerek sürat ifademizde üzgün bir görünüme neden olur. Bu sebeplerin giderilmesi için yüz germe operasyonuna ihtiyaç duyulur.
Yüz germe operasyonlarında yapılan işlemler ise şu şekilde sıralanabilir. Yüzde bulunan kas, yağ ve sinir dokusunun gerdirilmesi sağlanır. Bu gerdirmeden sonra oluşan fazla deriler kesilerek alınır. Bu işlemler sırasında alt ve üst gözkapağında olan sorunlarda düzeltilebilir. Bu bölgelerden deri alımı ya da yağ alımı yapılabilir.
Gerekli görüldüğü taktirde ise bu yağlar uygun alanlara nakledilerek dolgunlaştırmada kullanılır. Ayrıca yüz germe operasyonu sırasında gerek duyulursa boyunda oluşan sarkmalara da müdahale edilebilir. Kilo fazlalığı olan hastalar da ise boyundan yağ alma işlemi uygulanmak zorunda kalınabilir.
Ameliyattan 15 gün öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmalı ve sigaraya ara verilmelidir. hastaların günlük yaşamlarında kullandığı ilaçlar mutlaka doktorlarımıza bildirilmelidir.
Yüz germe ameliyatında, sarkan elmacık kemikleri, nazolabial çizgileriniz, çenenizdeki sarkmalar ve kırılmış çene çizgi hattınız, boynunuzdaki yağlı sarkmalar, torbalar ve kırışıklıklar düzelir. Ameliyat sonrası genç görünümünüzü siz de hemen fark edebilirsiniz.
Kulak önünden ve arkasından kesi yapıldığı için saçlı deride kalarak ameliyat sonrası iz belli olmaz. Derinin kıvramına göre yapılan kesiler belirli bir süre sonra belirginliğini kaybederek ten rengiyle uyum sağlar.

DutchEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish
HEMEN ARAYIN
WhatsApp WhatsApp Randevu